Лос Анджелес

Місто ангелів завжди мало великий вплив на розвиток сучасної музики. Передусім це відображалось у створенні безлічі альбомів та пісень про Лос-Анджелес. Значна частина з яких свого часу отримала чималу популярність. Сьогодні ми спробували обрати 10 класичних треків, кожен з яких показує дух LA зі свого боку.

N.W.A. – Straight Outta Compton (1988)

Найвідоміша пісня з однойменного дебютного альбому хіп-хоп гурту N.W.A. Straight Outta Compton давно вважається новаторським у своєму стилі, оскільки поклав початок напрямку ґанґста-реп. Також альбом зробив величезний вплив на еволюцію хіп-хопу Західного узбережжя. Комптон – назва одного з найпроблемніших міст агломерації Великого Лос-Анджелесу. Авторами треку Straight Outta Compton є Ice Cube, The D.O.C., MC Ren.

The Mamas & The Papas – California Dreamin’ (1965)

Напевно, найвідоміша пісня про Лос-Анджелес, яку написали Джон Філіпс та Мішель Філліпс у той час, коли вони жили у холодному Нью-Йорку. Протягом усього 1966 року California Dreamin’ був синглом номер один у Billboard. Пізніше пісня звучала у безлічі фільмів та в рекламі.

Незважаючи на те, що інші виконавці намагалися кілька разів переспівати цю легендарну пісню, напевно, всі погодяться, що рядки I’d be safe and warm If I was in L.A. найкраще звучать тільки в оригіналі The Mamas & The Papas.

Lana Del Rey – High By The Beach (2015)

Народившись у Нью-Йорку під ім’ям Ліззі Грант, Lana Del Rey вже давно живе і працює у Лос-Анджелесі. За словами співачки, вона сприймає LA як «середовище, орієнтоване на Голлівуд, і хоча це кліше, воно підсилює щось у мені». Лос-Анджелес, як і вся південна Каліфорнія, часто присутній у текстах пісень Lana Del Rey. Особливо це помітно в альбомі Honeymoon 2015 року. 

Tom Petty – Free Fallin’ (1989)

«Ми закохалися в Лос-Анджелес протягом години, перебуваючи там», – згадував покійний Том Петті про день, коли він та його гурт Heartbreakers приїхали до Західного узбережжя. «Ми вважали, що це рай. Скрізь були люди, які жили, граючи музику. О це місце…»

Дебютний сольний альбом Тома Петті, випущений у 1989 році, справді демонстрував його стійку прихильність до Лос-Анджелеса. Найбільш відома пісня з нього – Free Fallin’, записана у долині Сан-Фернандо. Як пізніше згадував музикант, «це був найприємніший запис, над яким я коли-небудь працював».

The Beach Boys – God Only Knows (1966)

Яскравий оптимізм західного узбережжя найчіткіше відображений в альбомі Pet Sounds гурту The Beach Boys. Записаний у чотирьох студіях у Голлівуді, Pet Sounds рясно поєднує плавні гармонії гурту зі «справжнім звуком Лос-Анджелесу – спектром екзотики, серфінгу і лаунж-музики». Саме так описав музику The Beach Boys письменник Джон Савідж у своїй книзі «1966: Рік, коли вибухнуло десятиліття».

Sugarcult – Los Angeles (2003)

Хоча цей рок-гурт родом з сусідньої Санта-Барбари, а не з LA, одну зі своїх пісень вони присвятили саме Лос-Анджелесу.

Red Hot Chili Peppers – Under The Bridge (1991)

Хоча найвідомішим альбомом Red Hot Chili Peppers досі вважається Californication, не варто забувати і інші доробки цього гурту. Зокрема, про Blood Sugar Sex Magik – п’ятий студійний альбом RHCP, у якому не можна не помітити відданість до рідного Лос-Анджелесу, в якому Ентоні Кідіс на той час прожив останніх 20 років. Чого лише вартий уривок з тексту пісні Under The Bridge: «Іноді відчуваю, що єдиним моїм другом є місто, в якому я живу…»

Guns N’ Roses – Welcome To The Jungle (1987)

Як пізніше згадував Аксл Роуз, хоча пісня Welcome To The Jungle була написана під час відвідування Сіетла, в її ліриці йдеться про те, як виглядає Лос-Анджелес. «Якщо хтось приїжджає до цього міста і хоче щось знайти, він може знайти тут все, що завгодно».

 Bran Van 3000 – Drinking in L.A. (1996)

Дебютний сінгл канадського електронного колективу  Bran Van 3000 хоча й не досяг популярності у Каліфорнії, у Великій Британії та скандинавських країнах не тільки потрапив у чарти, але й кілька разів використовувався в рекламних роликах.

Ariel Pink – Life in L.A. (2003)

Про самотність у Лос-Анджелесі співають набагато менше, ніж про сонячну погоду та пляжі Веніс і Санта-Моніки, але каліфорнійському мультиінструменталісту Ariel Pink, відомому також під ім’ям Ariel Marcus Rosenberg, вдалося знайти потрібну атмосферу.