Кремль готує «тітушок» для розгону мітингів у Москві

Російська влада розглядає можливість використання «тітушок» для розгону масових акцій протесту у Москві. Для цього будуть застосовані організації місцевого козацтва та «Союзу добровольців Донбасу».

Як повідомляє Lastiv.com з посиланням на «Медуза», ініціатива найняти «тітушок», виходить з Адміністрації президента Росії.

«Дзвонили [отаману Москви Андрію] Шустрову, пропонували взяти участь в чудовій справі – відшмагати «навальнят», – розповідає журналісту співрозмовник, близький до московського козацтва.

«Намічається двіжуха, – стверджує один з неназваних кандидатів в Московську думу. – Іншою стороною на мітингах тепер будуть компанія з козацтва і Бородай».

Про участь глави «Союзу добровольців Донбасу» (СДД), колишнього прем’єр-міністра ДНР Олександра Бородая в підготовці до розгону мітингів розповіли відразу два джерела у МВС і ФСБ.

«В адміністрації зараз всі якраз виходять з відпусток – може виділять гроші на проект… А з мітингами вже ******* [набридли] ».

Представник «Союзу добровольців Донбасу» Марія Коледа у відповідь на питання про участь в мітингах запропонувала ознайомитися з опублікованими на сайті СДД розгорнутим коментарем Олександра Бородая. Це 13-хвилинне відео з’явилось 10 серпня, в день мітингу на проспекті Сахарова. Бородай не виключає участі СДД «у внутрішньополітичних процесах»: якщо «мітингувальники <…> вийдуть за рамки правової ситуації», тоді, «звичайно, ми будемо вправі вступити в гру. <…> І тоді треба нашим дорогим ось цим всім хлопчикам в рожево-блакитних штанях, які нині ходять на мітинги, розуміти одну просту річ: що їм треба дуже сильно потурбуватися за власну безпеку».

«Інтерв’ю Бородая узгоджувалося на Старій площі», – розповів ветеран російського МВС, знайомий із ситуацією. «Наскільки я знаю Бородая, він ніколи не говорить без дозволу», – підтверджує близький до ФСБ співрозмовник «Медузи».

Прогнозується, що розганяти мітинги будуть не члени реєстрового козацтва або ветерани Донбасу, а люди, спеціально залучені до акції. «Просто хлопців з Підмосков’я одягнуть в козацьку форму або в гірку, яка набагато дешевше».

Досі для розгону мітингів в Москві використовували лише представників руху SERB, який пов’язують з центром з протидії екстремізму МВС. Недоліком SERB вважають малу чисельність їхніх членів. Тому доведеться наймати «тітушок».

Експерт Московського центру Карнегі Андрій Колесников вважає, що розгоном мітингів Кремль лише посилить протест: «радикалізується влада, але й опозиція теж стане непоступливою. Ті люди, які стільки разіва сиділи в адміністративних справах, вони вже майже професійні революціонери – їх вже з цього шляху не звернути. І люди перестають боятися, не дивлячись на те, що просто страшно стало ходити по вулицях в суботні дні. Є гарячі голови, є менш гарячі. Якщо цей інструмент буде використаний, це буде означати, що силове крило перемагає».