Партія Зеленського відібрала повноваження у комітету зі свободи слова. Опозиція обурена

Парламентський комітет зі свободи словами, головування над яким традиційно віддається опозиції, був суттєво урізаний в своїх повноваженнях. Ініціатором «обрізання» стала пропрезидентська партія «Слуга народу», яка має 60% депутатського складу Верховної Ради. Наявність більшості дозволяє політичній силі Володимира Зеленського проводити будь-які зміни, як у регламенті Ради, так і в інших нормативно-правових актах.

За словами представників опозиції, «вихолощення» парламентського комітету зі свободи слова сталося вперше в історії Верховної Ради.

«Вперше в історії ВР, з відання цього комітету забрали навіть питання висвітлення діяльності ВР, а також питання рекламної діяльності і навіть питання друкованих, електронних ЗМІ та мережі інтернет. Тепер цим буде займатися мега комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики», – заявила представниця «Європейської солідарності» Ірина Геращенко.

На думку колишньої першої віце-спікерки Ради, подібні зміни означають фактичну ліквідацію комітету зі свободи слова.

Кілька тижнів тому стало відомо, що найбільш важливі функції комітету, у тому числі контроль за дотриманням свободи слова на телебаченні та в електронних медіа, «Слуга народу» хоче передати новоствореному комітету з питань гуманітарної політики, головування над яким буде довірили Олександру Ткаченку – наближеному до Ігоря Коломойського топ-менеджеру телеканала «1+1».

«Навіть при регіоналах до такої ганьби не вдавались – повноваження комітету тоді були набагато більшими. Власне, сигнал зрозумілий. Питань вже нема», – обурюється депутат Володимир Ар’єв.

Таким чином, партія Зеленського забирає у опозиційних фракцій можливість контролювати дотримання демократичних свобод у сфері засобів масової інформації.

На робочій підгрупі з питань ведення комітетів я , як представник опозиції , жорстко виступила проти ріщення СН повністю…

Опубліковано Iryna Gerashchenko Четвер, 22 серпня 2019 р.

З відання комітету ВР з питань свободи слова забрали все. Залишилося тільки слово. Свободу теж не заберуть, вона теж…

Опубліковано Volodymyr Ariev Четвер, 22 серпня 2019 р.