Роман Поланскі

Знаменитий кінорежисер Роман Поланскі знайшов оригінальний спосіб виступити на цьогорічному Венеційському кінофестивалі, не побоюючись арешту. Він це зробить за допомогою Skype. Про це повідомляє Lastiv.com з посиланням на The Hollywood Reporter.

Режисер, проти якого з 1978 року дія постанова американського суду про арешт за зґвалтування неповнолітньої, особисто не буде відвідувати Венецію через існування договору про екстрадицію між Італією та США:

«Якщо він накладе пальцем на ногу один дюйм через лінію, він опиниться під загрозою», – розповідає адвокат Джошуа Дратель, експерт з питань екстрадиції.

Не бажаючи опинитись в американській в’язниці, 86-річний Поланскі вже понад 40 років переховується у Європі. Кілька десятиліть він прожив у Франції, де отримав місцеве громадянство. Останні роки режисер живе у Польщі.

У 2009 році Роман Поланскі вже був заарештований у Швейцарії, коли приїхав для отримання нагороди кінофестиваля в Цюріху. Після арешту у Голлівуді була започаткована петиція з вимогою негайного звільнення режисера. Цікаво, що одним з найактивніших її підписантів був сумнозвісно відомий Гарві Вайнштейн. Петицію з вимогою звільнення Поланскі підписало багато відомих діячів кінобізнесу, починаючи від Альфонсо Куарона до Наталі Портман до Тільди Свінтон.

Однак зараз, в епоху #MeToo, навряд чи хтось зважиться публічно виступити за захист Романа Поланскі. Тим більше, що жертві зґвалтування у 1978 році було усього 13 років.

Організатори Венеціанського кінофестивалю вже підготувалися до фізичної відсутності режисера на фестивалі, але очікують, що Поланскі приєднається до них під час прямого включення через Skype.