Серед американських студентів зростає тривога та суїцидальні настрої

Суїцидальне мислення, сильна депресія та тривога серед студентів коледжів США менш ніж за десятиліття збільшились більш ніж удвічі. Про це свідчать результати загальнонаціонального дослідження, яке провели співробітники факультету психології Університету Флориди у Таллахассі Мері Даффі, Томас Джойнер та їхня колега з Університету Сан-Дієго Джин Твендж.

Як повідомляє Lastiv.com з посиланням на Reuters Health, переглядаючи дані двох великих щорічних опитувань випускників коледжів, які проводились з 2007 по 2018 роки, дослідники виявили значне погіршення показників психічного здоров’я серед молоді, включаючи загальну депресію, тривожність, планування та спроби самогубства, особливо в другій половині періоду дослідження.

«Це говорить про серйозні зміни в житті молоді. Причому ситуація стала суттєво погіршуватися в 2012 або 2013 році», – повідомила співавторка дослідження Джин Твендж. Вона зазначила, що це відбулось, коли використання смартфонів стало масовим, так само як і наявність аккаунта в соціальних мережах.

«Важко пригадати будь-яку іншу важливу подію, яка почалася приблизно в той час, а потім продовжувала поширюватись до 2018 року», – заявила Твендж, професор психології Університету Сан-Дієго.

Університетські консультаційні центри підтверджують збільшення випадків, коли студенти звертаються за допомогою спеціалістів з психічного здоров’я. 

Розглянувши дані двох великих опитувань, в яких майже 610 тисяч студентів відповідали щодо наявності у них симптомів депресії, тривоги, саморуйнування та інших проблем з психічним здоров’ям, вчені виявили зростання спроб самогубства з 0,7% у 2013 році до 1,8% у 2018 році. Частка студентів, які повідомили наявність у них сильної депресії, зросла з 9,4% до 21,1% за той самий період.

Випадки середньої та сильної депресії зросли з 23,2% у 2007 році до 41,1% у 2018 році, тоді як темпи середньої та сильної тривожності збільшились з 17,9% у 2013 році до 34,4% у 2018 році.

Дослідження не мало на меті визначити причини посилення проблем психічного здоров’я серед студентів. Однак автори вважають, що використання смартфонів пов’язано з погіршенням якості сну та меншою кількістю особистого спілкування. Ці обидва фактори є важливими для психічного здоров’я.