Вчені пропонують нові стратегії боротьби з онлайн ненавистю

Вміст з ознаками ненависті продовжує поширюватися в соціальних мережах. Проаналізувавши динаміку розповсюдження подібного контенту, група вчених з Університету Джорджа Вашингтона та Університету Майами (США) під керівництвом Н.Ф. Джонсона розробила чотири нові методи боротьби з ненавистю в інтернеті. Про це повідомляє Lastiv.com з посиланням на Nature.

В своєму дослідженні американські вчені вивчали динаміку і структуру кластерів ненависті в двох соціальних мережах – Facebook та Vkontakte. Кластером були названі інтернет-сторінки, пабліки або групи, які об’єднували людей з подібними поглядами, інтересами чи заявленими цілями. Як правило, ці сторінки в соціальних мережах містили посилання на інші кластери з аналогічним вмістом, до яких теж могли приєднуватися користувачі. 

За допомогою посилань між кластерами ненависті автори встановили мережеві зв’язки між ними та змогли відслідковувати, як члени одного кластеру приєднуються до інших кластерів. Два кластери (групи або сторінки) вважалися пов’язаними, якщо вони містили посилання один на одного. Індивідуальна інформація про користувачів, які є членами кластерів, не враховувалась.

Джонсон та інші вчені виявили, що групи ненависті в інтернеті організовані в кластери, які не мають географічної локалізації, але пов’язані між собою змістом. Коли ці кластери атакуються – наприклад, у випадку, коли модератори соціальної платформи видаляють групи ненависті – кластери швидко відновлюються у інших формах та під іншими назвами. Цей метод подібний до ковалентних хімічних зв’язків. У деяких випадках кілька малих скупчень кластерів можуть навіть злитися, утворюючи великий кластер, подібний до математичної моделі злиття двох атомних ядер. 

Соціальні мережі в інтернеті є складними для регулювання, і хоча їхні адміністратори намагаються запропонувати практичні способи зменшення ненависті в Інтернеті, ці зусилля є малоефективними. За останні кілька років кількість повідомлень про пропаганду ненависті в інтернеті зросла, що свідчить про недолік подібного способу боротьби. 

Метод 1. Вчені пропонують блокувати відносно невеликі групи ненависті, але не видаляти найбільший кластер – відому мегагрупу чи паблік. На думку науковців, більшість подібних кластерів є малими, і лише незначна частина є великими за кількістю учасників. Якщо заборонити найбільший кластер ненависті, це призведе до утворення нового кластера з багатьох малих груп. Якщо ж видаляти малі кластери, резонанс буде меншим і це не сприятиме появі інших великих кластерів.

Метод 2. Блокування пабліків в соціальних мережах, незалежно від їх кількості, може призвести до обурення учасників цього співтовариства та звинувачень на адресу адміністрації соціальної мережі у придушенні свободи слова. Щоб цього уникнути, рекомендується блокувати невелику кількість користувачів, які обираються навмання серед учасників кластерів ненависті. Цей зменшить розповсюдження ненависницького вмісту в соціальній мережі та дозволить уникнути великого розголосу.

Метод 3 рекомендує адміністраторам соціальних мереж сприяти організації кластерів користувачів, які виступають проти ненависті. Це може слугувати «імунною системою» платформи для боротьби та протидії кластерам ненависті. 

Метод 4 використовує той факт, що значна кількість учасників груп ненависті в інтернеті мають протилежні точки зору. Цей метод пропонує, щоб адміністратори платформи створювали групи користувачів для заохочення взаємодії між учасникам кластерів ненависті, які мають протилежні погляди.