Венеціанський кінофестиваль

Володарем «Золотого лева» – головної нагороди Венеціанського кінофестивалю, став фільм «Джокер» американського режисера Тодда Філліпса. Про це повідомляє Lastiv.com.

Отримавши приз, Філліпс подякував кіностудії Warner Bros та компанії DC за те, що вони вийшли «зі своєї зони комфорту та здійснили такий сміливий крок, дозволивши мені зняти цей фільм».

Церемонія нагородження пройшла вчора ввечері на острові Лідо. За головний приз змагалася 21 кінокартина, в тому числі роботи режисерів Романа Поланскі, Стівена Содерберга та Роя Андерссона.

За рішенням журі, приз за кращу режисеру відійшов Рою Андерссону, який показав на фестивалі свій останній фільм «Про нескінченність».

Гран-прі журі та «Срібного лева» отримав легендарний польсько-французький режисер Роман Поланскі за картину «Справа Дрейфуса» (Офіцер і шпигун).

Кращим актором став Лука Марінеллі за роль у фільмі «Мартін Іден» режисера П’єтро Марчелло. Приз за найкращу жіночу роль отримала Аріана Аскарида, яка зіграла головну роль у фільмі «Глорія Мунді».

Хоча міжнародна преса ставила під сумнів необхідність включення в основний конкурс фільму Романа Поланскі «Справа Дрейфуса» на фоні руху #MeeToo та кримінального минулого цієї людини, фільм був прийнятий глядачами досить тепло. 

Президент журі Лукреція Мартель висловилась щодо стрічки Поланскі неоднозначно. Спочатку вона заявила, що не може відокремити людину від його мистецтва, але потім додала, що «Справа Дрейфуса» заслуговує на участь у Венеціанському кінофестивалі.

«Я мушу сказати, що мені це буде нелегко, і саме тому, безумовно, я не буду відвідувати вечірку на честь фільму пана Поланскі», – заявила Мартель на відкритті фестивалю. – «І мені не хочеться вставати та плескати в долоні».

«Але я думаю, що правильно, що фільм Поланскі є тут на цьому фестивалі, тому що це діалог, від якого ми не будемо відмовлятись, і це найкраще місце, де можна заглиблюватися в цю дискусію», – додала президент журі.

Журі конкурсної програми «Горизонти», яке очолювала режисер Сюзанна Нік’яреллі, вручила приз за найкращий фільм українському режисеру Валентину Васяновичу за його стрічку «Атлантида». Сюжет цього фільму розповідає про Донбас часів російської агресії.