Ілон Маск показав ракету для польотів на Марс

Новатор в сфері технологій Ілон Маск презентував публіці прототип багаторазового космічного корабля Starship, який буде використаний для перевезення людей і вантажів на Місяць та Марс. Показ ракети, яка знаходиться на космічному стартовому майданчику в штаті Техас, транслювався сьогодні онлайн.

За інформацією, яку повідомили представники компанії SpaceX, ракета зможе перевозити за один політ до 100 людей плюс необхідний вантаж. Враховуючи вантажопідйомність Starship, передбачається, що цей космічний корабель стане основою для колонізації Місяця і Марсу. За словами Ілона Маска, це «найпотужніша ракета в історії».

Starship має два ступені: прискорювач Super Heavy і пілотована частина, в якій будуть знаходитись астронавти. Маса ракети складає 120 тонн, висота – 50 метрів.

За словами Маска, Starship вперше полетить за межі атмосфери вже через 1-2 місяці: ракета підніметься на висоту біля 20 кілометрів і через деякий час приземлиться назад.

«Це звучить як безумство, але я думаю, що ми спробуємо полетіти на орбіту менш ніж за 6 місяців», – запевняє засновник SpaceX, уточнюючи при цьому, що цей термін залежить від успішності підготовки та випробувань.

Під час презентації Маск розповів про незвичайну зовнішність своєї ракети з блискучою нержавіючої сталі з тонким шаром вогнетривкої прозорої кераміки.

«Усі думають, що сталь важка. Ні! Взагалі-то це найлегша конструкція. Використання стали – це взагалі найкраще виробниче рішення у всій цій штуці. Нержавіюча сталь марки 301 при наднизьких температурах зберігає ту ж міцність, що і кращі композитні матеріали або алюміній», – розповів Ілон Маск.

«Якого майбутнього ви хочете?» – запитав засновник SpaceX присутніх, запропонувавши обрати один з двох варіантів: залишитися земним біологічним видом або полетіти в космос. Він сподівається, що людство обере другу відповідь. Адже вартість космічних польотів для пасажирів все одно повинна знизитись, що наблизить їх до ціни звичайних авіаперельотів.

Маск планує, що SpaceX до 2022 року доставить на Марс не менше двох вантажних кораблів. А перші астронавти на цю планету відправляться до 2024 року. Однак бізнесмен попереджає, що ці люди навряд чи зможуть повернутися на Землю.