Компанія Mattel випустила в продаж гендерно-нейтральних Барбі

Американська компанія Mattel – виробник знаменитих дитячих ляльок Барбі – запустила нову «гендерно-нейтральну» колекцію. Про це повідомляє Lastiv.com з посиланням на Daily Mail.

Лінійка під назвою «Creatable World» відрізняється від традиційних ляльок Барбі тим, що дає можливість дитині самостійно обрати, ким буде лялька – дівчинкою чи хлопчиком. Виходячи з цього, це дозволяє підібрати зачіску, одяг і аксесуари.

Творці нової колекції стверджують, що це «знищує бар’єри для гри» та допомагає усім дітям «вільно себе виражати».

У лінійку «Creatable World» входять 6 «гентерно-нейтральних» ляльок різного кольору шкіри. Нові Барбі продаються в наборах, які містять дві перуки та кілька одиниць одягу та аксесуарів. Це дозволяє дітям обирати для іграшки коротке або довге волосся, спідницю або брюки. Кожна лялька коштує 30 доларів.

«Багато хто з дітей не хоче, щоб їхні іграшки виглядали згідно гендерних норм», –заявила Кім Калмоне (Kim Culmone), старший віце-президент з дизайну ляльок моди в Mattel.

Деякі батьки та агітатори-феміністки стверджують, що гендерний маркетинг дитячих іграшок та одягу обмежує амбіції дівчат та підкріплює гендерні стереотипи з ранніх років дитини.

Зростаюча кількість дітей, що ідентифікують себе як трансгендерних та небінарних – тих, хто не вважає себе чоловіками чи жінками – також підвищила попит на іграшки з широким спектром гендерної ідентичності.

«Ми розглядаємо цю колекцію як можливість почати діалог про те, для чого і для кого потрібні ляльки», – додала Кім Кулмон. «Прийшов час для ляльок «без ярликів і без правил», – додала вона.