Джокер

Поліція Лос-Анджелеса оголосила, що забезпечить посилену присутність правоохоронців у кінотеатрах в день виходу в широкий прокат нового фільму «Джокер». Це пов’язано із занепокоєнням громадськості, що прем’єра цієї стрічки надихне когось до ще однієї масової стрілянини, як це сталося у 2012 року в кінотеатрі міста Орора в день виходу фільму «Темний лицар повертається».

Як повідомляє Lastiv.com з посиланням на The Hollywood Reporter, поліція Лос-Анджелесу сприймає побоювання з приводу нової масової стрілянини цілком серйозно і вже випустила з цього приводу відповідну заяву:

«Департаменту поліції Лос-Анджелеса відомо про занепокоєння громадськості та історичне значення, пов’язане з прем’єрою «Джокера». Поки в районі Лос-Анджелеса немає достовірних загроз, але поліція буде підтримувати посилену присутність навколо кінотеатрів у день прем’єри», – йдеться у повідомленні LAPD.

Кілька днів тому п’ять сімей жертв стрілянини 2012 року в кінотеатрі міста Орора (штат Колорадо) написали відкритий лист керівництву кіностудії Warner Bros., в якому висловлюється глибока стурбованість новим фільмом про Джокера з Хоакіном Феніксом у головній ролі.

За словами авторів листа, в цій стрічці занадто багато насильства і жорстокості, вона романтизує образ лиходія і деякі глядачі можуть сприйняти його із симпатією.

Родичі загиблих і постраждалих вважають, що такі великі компанії, як Warner Bros., теж несуть відповідальність за безпеку громадян. Вони не вимагають заборони фільму на території США, але просять кіностудію підтримати рух за обмеження вільного продажу зброї.

20 липня 2012 року під час прем’єри «Темний лицар повертається» 24-річний місцевий житель Джеймс Холмс застрелив у кінотеатрі 12 людей, ще 70 було поранено.

«Мені не потрібно дивитися на фотографію Джеймса Холмса. Досить подивитися на промо «Джокера», і я бачу перед собою вбивцю», – заявила в інтерв’ю журналістам Сенді Філіппс, донька якої загинула під час стрілянини в 2012 році.

Начальник поліції Орори Даніель Оутс повідомив, що фільм прославляє безпричинне насильство і головного героя Джокера. Вже відомо, що кінотеатри цього міста відмовилися від показу стрічки.

Сьогодні також з’явилась новина, що одна з американських кіномереж – Landmark Theatres заборонила приходити на прем’єру фільму «Джокер» 4 жовтня у масках, з іграшковою зброєю та навіть із гримом на обличчі.