Науковці університету Джона Гопкінса (США) довели, що позитивний досвід у дитинстві, як правило, зменшує ймовірність клінічної депресії або поганого психічного здоров’я в дорослому віці. Крім того, щасливе дитинство підвищує шанси в майбутньому мати здорові міжособистісні стосунки.
Як повідомляє Lastiv.com з посиланням на Psychology Today, в ході опитування, яке було проведено серед 1888 жінок і чоловіків старше 18 років, було підтверджено наявність причинно-наслідкового взаємозв’язку між дитячими переживаннями та наявністю психологічних проблем у дорослому віці.
Опрацювавши результати опитування, вчені дійшли до висновку, що для виховання дитини зі здоровою психікою батьками слід підсилювати в ній позитивні емоції та зменшувати несприятливі переживання.
Науковці університету Джона Гопкінса розробили 7 пунктів позитивного досвіду дитинства, наявність яких покращувало психологічне самопочуття у дорослому віці.
- Дитина може поговорити з членами сім’ї про свої проблеми;
- Сім’я допомогає дитині у подоланні труднощів;
- Наявність сімейних традицій;
- Почуття приналежності до середньої школи;
- Наявність друзів, які можуть підтримати;
- Наявність інтересу з боку, щонайменше, двох дорослих (не батьків) до досягнень дитини;
- Відчуття безпеки та захисту вдома.
Аналізуючи відповіді учасників опитування вчені використали інформацію про історію психічного здоров’я кожного респондента (наприклад, про наявність депресії), а також про те, скільки «днів поганого психологічного самопочуття» вони мали у минулому місяці.