Вчені змогли з’ясувати вік пустелі Сахара

Найбільша пустеля світу – Сахара виникла щонайменше 4,8 мільйона років тому. До такого висновку дійшли геологи, проаналізувавши залишки давнього грунту на Канарських островах. Про це повідомляє Lastiv.com з посиланням на Newsweek.

Група вчених на чолі американцем Деніелом Мусом (Daniel Muhs) з Геологічної служби США у Денвері виявили, що давні шари грунту на Канарських островах містять пил, яких походить з Сахари.

Щороку з Африки в напрямку Атлантичного океану дмуть вітри, відомі як «Каліма». Вони приносять на Канари велику кількість пилу з Сахари.

На двох Канарських островах – Фуертевентура та Гран-Канарія – вчені досліджували хімічний склад так званих палеосолів – давніх ґрунтів.

«З іспанськими колегами-геологами з університету Лас-Пальмас ми шукали давні грунти, які поховані між датованими вулканічними (базальтовими) шарами», – заявив Мус. «Є місця, як на острові Гран-Канарія, так і на острові Фуертевентура, де під шаром вулканічної породи знаходяться ґрунти, вік яких становить кілька мільйонів років».

На острові Гран-Канарія вчені знайшли пил з Сахари, якому близько 3 мільйонів років. На Фуертевентурі під вулканічною лавою, якій приблизно 4,8 мільйона років, теж знайдено сахарський пил, принесений на острів вітром «Каліма». Це означає, що пустелі Сахара принаймні 4,8 мільйона років.

Раніше вчені вважали, що Сахара утворилась приблизно 2,6 мільйона років тому. Тепер багато хто переконаний, що пустеля могла сформуватися набагато раніше – близько 7 мільйонів років тому.