Жінки отримали право ходити топлес у 6 штатах США – рішення суду

Апеляційний суд 10-го округу США скасував рішення міської ради Форт-Коллінз, штат Колорадо, згідно якого жінкам заборонялось з’являтись на публіці топлес. Це сталося після того, як дві жінки подали до суду на міську владу, відстоюючи мати рівне право з чоловіками знаходитись у громадських місцях без верхньої частини одягу.

Про це повідомляє Lastiv.com з посиланням на сайт місцевої телекомпанії Kutv.com.

Оскільки юрисдикція Апеляційного суду 10-го округу розповсюджується на штати Юта, Колорадо, Вайомінг, Нью-Мексико, Канзас та Оклахома, відтепер жінки можуть знаходитися топлес на публіці в усіх шести штатах.

Позов до суду подали дві жінки, які є учасником руху #FreeTheNipple у соціальних мережах, зокрема в Instagram. Вони протестують проти заборони публікацій в соцмережах фотографій з відкритими жіночими грудьми.

За словами однієї з позивачок – Бріт Хоґланд, можливість зняти сорочку на публіці – це право жінок та крок до гендерної рівності.

«У спекотний день усім має бути зручно, і якщо це означає зняти свій одяг, то так і буде. Як би ви не виглядали, ви повинні мати однакову свободу з чоловіками. Це стосується рівності», – заявила Хоґланд.

Після рішення Апеляційного суду представники міста Форт-Коллінз вирішили не передавати справу на касацію до Верховного суду.

Водночас, на загальнодержавному рівні питання дозволу для жінок ходити топлес залишається неврегульованим. У 2017 році Апеляційний суд 7-го округу США, який об’єднує штати Іллінойс, Вісконсін та Індіана, підтримав заборону жінкам оголювати свої груди.

Це означає, що два федеральні суди в різних частинах США ухвалили дві протилежні постанови щодо однієї за змістом ситуації.