Археологи знайшли найцінніше поховання Давнього Єгипту за останні 20 років

Археологи виявили поблизу міста Луксор у Єгипті велике стародавнє поховання з двадцяти яскраво пофарбованих дерев’яних трун, які, за припущенням, належали давньоєгипетським  жерцям.

Як повідомляє Lastiv.com з посиланням на сайт Міністерства старожитностей Єгипту, знахідка була виявлена неушкодженою. Експерти стверджують, що трунам приблизно 3000 років – поховання відноситься до третього перехідного періоду, який розпочався зі смертю фараона Рамсеса XI у 1070 р. до н.е. і тривав до 650 р. до н.е. Про це свідчить декор, яким оздоблено труни. До цього періоду жерців переважно ховали у звичайних могилах, а не в дерев’яних трунах.

Поховання знайдене у некрополі Асасіфа на території давнього міста Західні Фіви, яке відносилося до Південного Єгипту. У цьому місті панували жерці, на відміну від Північного Єгипту, де влада належала фараону.

Археологи вважають, що поховані люди, швидше за все, були жерцями, їхніми помічниками та дружинами жерців.

Фотографії, опубліковані представниками єгипетського уряду, показують, що труни, хоча й запилені, але добре збереглися. Це частково пояснюється сприятливим сухим кліматом в Єгипті.

Знайдені труни вважаються одним з «найбільших і найважливіших» відкриттів за останні 20 років.