ASMR

Психологи попереджають батьків про поширення в соціальних мережах нового тренду ASMR, який потенційно сексуалізує дітей. У відеороликах з хештегами ASMRtists чи ASMR діти використовують розслабляючі звуки – «тригери», схожі на шепіт, або імітують поведінку дорослих, наносячи собі манікюр та макіяж перед відеокамерою.

Як повідомлає Lastiv.com з посиланням на The Sun, тренд, який вперше був виявлений ще у 2010 році, має багато шанувальників, у тому числі серед таких знаменитостей, як Cardi B, яка зняла власне відео ASMR.

Доктор психології Манчестерського метрополітенського університету Томас Хостлер, вважає, що зйомки та поширення відео ASMR небезпечні для дітей тим, що його елементи, такий як інтимний шепіт, використовується у порнографії.

ASMR виявився настільки суперечливим, що в минулому році в китайських соцмережах заборонили публікували такі відео, називаючи їх «вульгарними» та «порнографічними».

YouTube поки не має чіткої позиції щодо тренду, хоча один відеоролик 14-річної Makenna Kelly вже був видалений з її каналу. Причиною цього рішення стало те, що на відео під назвою «ASMR – SASSY Police Officer/Cop» дівчина була одягнута в поліцейську уніформу.

На YouTube-канал Макенни Келлі, яка є однією із зірок тренду ASMR, підписано 1,6 мільйона людей. Після видалення ролика з поліцейською уніформою, її аккаунт було призупинено, але через кілька днів відновлено.