Google створила найпотужніший комп’ютер в світі

Корпорація Google оголосила про створення квантового комп’ютера Sycamore. Його потужність настільки висока, що він зміг за 3 хвилини 20 секунд виконати операцію, на яку іншим комп’ютерам потрібно більше 10 тисяч років.

Як повідомляє Lastiv.com з посиланням на корпоративний блог Google, робота над новим 54-кубітним процесором Sycamore тривала кілька років. Після досягнення так званої «квантової переваги» тепер в Google хочуть з’ясувати, як використовувати його надзвичайні потужності в практичній роботі.

У свою чергу представники конкуруючої корпорації IBM заявили, що Google недооцінює їхній класичний суперкомп’ютер Summit, який встановлено в Національній лабораторії Оук-Рідж у штаті Теннессі. За даними спеціалістів корпорації IBM, Summit може зробити розрахунок, про який йдеться, не за 10 тисяч років, а за 2,5 дні. При цьому результат розрахунку буде точнішим, ніж на комп’ютері Sycamore.

Також у IBM стверджують, що результати Google хоча й представляють безумовний інтерес, але не можуть вважатися доказом переваги квантових комп’ютерів над класичними.

В Google поки не прокоментували заяву представників IBM.