Іранським жінкам вперше з 1981 року дозволили дивитись футбол на стадіоні

Сьогодні громадянки Ірану вперше майже за 40 років отримали можливість відвідати футбольний матч в якості глядачів на стадіоні. У Тегерані зустрічалися збірні Ірану та Камбоджі. Відео, на якому можна побачити цю історичну для країни подію, опублікували в Twitter.

Як відомо, іранкам з 1981 року офіційно заборонялося купувати квитки на футбольні матчі. Влада мотивувала це релігійними причинами. Однак в останні місяці в Ірані змушені були піти на поступки в цьому питанні під ризиком опинитися під санкціями FIFA, що могло обмежити участь збірної на міжнародних змаганнях. Ситуація загострилась після 29 липня, коли іранська футбольна вболівальниця Сахар Ходаярі покінчила з життям на знак протесту проти заборони відвідувати футбольні матчі.

Білети на матч проти збірної Камбоджі почали продавати 3 жовтня. Жінкам було виділено 3500 білетів у окремому секторі стадіону «Азаді», який вміщує 78 тисяч зрителей.

Сьогоднішній матч Іран – Камбоджа завершився впевненою перемогою господарів. Місцева збірна розгромила гостей з рахунком 14 : 0. Чотири голи забив Карім Ансаріфард, хет-трик зробив Сардар Азмон та по два голи забили Мехді Таремі та Мохаммад Мохебі.