Китай заборонив показ фільму Тарантіно «Одного разу в Голлівуді»

Державні органи КНР, відповідальні за видачу прокатних ліцензій іноземним кінофільмам, вирішили зупинити запланований показ останньої кінострічки Квентіна Тарантіно «Одного разу в Голлівуді». Причиною цього стала скарга доньки Брюса Лі, в якій вона звинуватила режисера у навмисно спотвореному образі свого батька. Брюс Лі, нагадаємо, був етнічним китайцем.

За даними The Hollywood Reporter, правовласники фільму, включно із самим Тарантіно, зараз відчайдушно шукають можливість поновити прокатну ліцензію. Початок показів «Одного разу в Голлівуді» в китайських кінотеатрах був запланований на 25 жовтня.

На сьогодні стрічка Квентіна Тарантіно з Леонардо Ді Капріо, Бредом Піттом та Марго Роббі у головних ролях вже зібрала в світовому прокаті 366 млн доларів. З виходом на ринок Китаю правовласник – компанія Sony Pictures сподівалась досягти позначки 400 млн доларів.

Якщо заборону скасувати не вдасться, найбільші збитки понесе китайський дистриб’ютор – компанія Bona Film Group. Минулого року її керівники – Ю Донг (Yu Dong) та Джеффрі Чан (Jeffrey Chan) частково профінансували зйомки «Одного разу в Голлівуді» за умови, що Bona Film Group отримає право на прокат стрічки на території КНР. Вклавши гроші у проект, Донг і Чан отримали статус виконавчих продюсерів фільму.

Скарга Шеннон Лі – доньки знаменитого актора та майстра бойових мистецтв полягає в тому, що у фільмі «Одного разу в Голлівуді» її батько Брюс Лі зображений у карикатурному вигляді.