Мішель Фан

У 2007 році, коли YouTube ще не був тим YouTube, яким ми його зараз бачимо, 19-річна дівчина з Каліфорнії Мішель Фан (Michelle Phan) почала завантажувати в інтернет відео, як правильно робити макіяж. Це було задовго до Кардаш’ян, реклами Google та спонсорів. Дівчина робила це заради власного задоволення.

Однак мільйони фолловерів, які підписалися на Мішель, все ж не могли залишитися поза увагою рекламодавців. В історії YouTube Фан стала першим «інфлюєнсером» – людиною, яка заробляє гроші на розміщенні реклами в своїх відео.

За підрахунками The Cut, на своєму каналі Мішель Фан заробляла приблизно 88 тисяч доларів на місяць. У 2011 році у партнерстві з кількома косметичними компаніями вона відкрила стартап IPSY, який за 25 доларів пропонував підписку на щомісячне постачання 5 зразків парфюмерних товарів. Потім дівчина стала співзасновницею ще однієї компанії – Em Cosmetics. Все це принесло їй десятки мільйонів доларів.

У 2016 році, на піку популярності Мішель Фан безслідно зникла. Зі свого каналу YouTube, на якому було понад 8 мільйонів фолловерів, та з інших платформ у соціальних мережах.

Протягом останніх трьох років Фан подала ознаки життя лише один раз, у 2017 році, опублікувавши анімаційне відео під назвою «Чому я пішла».

Три тижні тому, після кількох років відсутності будь-якої активності в інтернеті, Мішель повернулась на YouTube. Хоча деталі та справжні причини зникнення ніколи не оприлюднювалися, джерела стверджують, що її тривала відпустка пов’язана не лише з депресією та переїздом до Швейцарії, але й судовими позовами, які подали проти Фан її бізнес-партнери.

Свого часу дівчина підписала контракт, в якому зобов’язувалась у своїх відео рекламувати товари лише визначених косметичних компаній. Однак з не зовсім зрозумілих причин Фан перестала завантажувати ролики на YouTube. Можливо, це сталося через те, що вона не хотіла рекламувати товари своїх конкурентів – адже Мішель вже була власницею свого власного косметичного бренду.

Два тижні тому Фан повернулась в YouTube, завантаживши кілька нових відео. За словами першої у світі відеоблогерки, зараз її найбільшим пріоритетом є косметична компанія Em Cosmetics, яку вона викупила у свого колишнього партнера L’Oréal.