Психологи: самотність краще, ніж наявність «проблемного» партнера, але гірше, ніж здорові стосунки

Нове дослідження, проведене американськими вченими з Мічиганського університету, виявило, що самотні люди краще себе почувають, ніж ті, хто перебуває у стосунках, де один з партнерів є «токсичним». Однак з точки зору емоційного впливу на людину самотність все ж таки програє у порівнянні зі здоровими стосунками.

Як повідомляє Lastiv.com з посиланням на Psychologytoday, протягом року науковці провели 4 послідовних опитування серед 326 учасників експерименту, кожен з яких відповідав на питання про свій емоційний стан за останні два тижні. При цьому враховувалась наявність чи відсутність пари, а також якість стосунків в ній.

Тим, хто мав партнера, пропонувалося за 7-бальною шкалою оцінити задоволеність стосунками у парі. У результати виявилось, що ті респонденти, які оцінили якість романтичних або сімейних стосунків, як «середню» чи «погану», гірше себе емоційно почували, ніж самотні люди.

З іншого боку, ті, хто був задоволений свої партнером (середній бал від 4,4 і вище), мав за останні два тижні більше позитивних емоцій, ніж самотні.