Віче

Сьогодні у Києві на Майдані Незалежності відбулось віче, організоване «Рухом опору капітуляції», основу якого складають народні депутати «Європейської солідарності», ветерани АТО/ООС та громадські активісти.

За оцінками поліції, у віче під назвою «Ні капітуляції» взяли участь близько 10 тисяч чоловік. Організатори акції називають цифру 20 тисяч. Серед учасників заходу був помічений колишній президент Петро Порошенко. Однак він не виступав зі сцени.

Метою віче є попередження діючій владі про неприпустимість здачі національних інтересів під час переговорів у нормандському форматі.

«Влада не готова чути людей, і те відеозвернення (Зеленського – ред.) з поясненнями, яке кілька днів тому було оприлюднено президентом, було ні про що. Там не було видно людину, яка хоче чути і за результатами почутого щось робити для країни. Тому важко прогнозувати, чи з’явиться це «чути» після сьогоднішньої акції, яка відбувається як в столиці, так і в усіх великих містах України», – заявив член президії Центральної ради політсили Віталій Гайдукевич.

Незважаючи на те, що організацію віче взяли на себе люди, наближені до Порошенка, до акції приєдналися кілька десятків представників ГО «Національний корпус», діяльність якого пов’язують з чинним главою МВС Арсеном Аваковим. Кілька днів тому «Нацкорпус», лідером якого є Андрій Білецький, намагався очолити протестний рух, утворивши власний «Рух спротиву капітуляції».

Голова Офісу президента Андрій Богдан у своєму Facebook назвав сьогоднішнє віче проплаченою акцією.