Сокира Джека Ніколсона з фільму «Сяйво»

Сокира, яку Джек Ніколсон використовував на зйомках легендарного фільму Стенлі Кубрика «Сяйво» (The Shining) , продана на аукціоні в Лондоні за суму 172 000 фунтів або понад 208 000 доларів. Це майже в чотири рази більше за суму, в яку лот був оцінений.

Про це повідомляє Lastiv.com з посилання на сайт аукціону Entertainment Memorabilia Live Auction.

Реквізит був виставлений на торги 1 жовтня. Очікувалося, що за сокиру вдасться отримати від 40 000 до 60 000 фунтів. Однак в ході аукціону з’ясувалось, що вона несподівано зацікавила багатьох учасників, які в змаганні між собою в кілька разів збільшити початкову ціну.

Сокира, якою герой Ніколсона – Джек Торранс намагався вбити свою дружину та сина, була виготовлена ​​на замовлення. Після завершення зйомок у 1980 році «Сяйва» її власником став член знімальної групи, який викупив цей реквізит для прямого призначення. За допомогою сокири він збирався вдома рубати дрова.   

Однак, за словами тепер вже колишнього власника сокири, вона ніколи не використовувалася для цієї мети, тому «залишилась у відмінному стані, маючи кілька поштовхів та подряпин від використання у горезвісно довгі знімальні дні Кубрика».