PlayStation 5

Японська корпорація Sony оголосила дату виходу ігрової консолі наступного покоління – PlayStation 5. На полицях магазинів вона з’явиться рівно за рік, до початку різдвяних продажів 2020 року. Про це повідомляє Lastiv.com з посиланням на Wired.

Генеральний директор Sony Interactive Entertainment Джим Райан розповів журналістам деякі деталі нової приставки. За його словами, дані у PlayStation 5 будуть записуватися на SSD-диск, а не на жорсткий диск, як зараз. Це дозволить пришвидшити запуск ігор, записування та зчитування інформації.

Також це дасть змогу зменшити обсяг пам’яті, який займають ігри – тепер не доведеться копіювати окремі файли для прискорення завантаження. Наприклад, в грі Spider-Man деякі фрагменти даних дублювалися на HDD до 400 разів – цього більше не буде.

Завдяки PlayStation 5 гравці зможуть налаштовувати ігри більш розширено. Зокрема, можна буде завантажити і встановити тільки мультиплеєрну версію гри, не займаючи місце версією для одного користувача.

У новій консолі залишиться привід для читання оптичних дисків, а самі ігри будуть продаватися на дисках обсягом даних до 100 гігабайт. PlayStation 5 також буде підтримувати диски 4K Blu-ray.

Новий контролер, який поступить в продаж разом з PlayStation 5, матиме нову систему вібрації – тепер, наприклад, при зіткненні автомобіля чи грі в футбол відчуття будуть більш реальні. Вібрація дозволить гравцю відчувати різницю між піском і брудом, льодом і землею. У грі Gran Turismo Sport, заїхавши за межі траси, можна буде одночасно відчути обидві поверхні.

Також в контролер додадуть «адаптивне натискання» великих кнопок керування процесом гри. Користувачі зможуть налаштовувати натискання для відчуття, наприклад, натягування луку.