У США різко зросла кількість смертей від вогнепальної зброї

Результати статистичного дослідження, проведеного науковцями Мичіганського університету, Мічиганської школи громадського здоров’я та Університету Пітсбурга, свідчать про те, що в США з 2015 по 2017 рік щорічна кількість смертей від вогнепальної зброї зросла на 14% у порівнянні з періодом 1999-2014 рр.

Про це повідомляє Lastiv.com з посиланням на сайт Мічиганської школи громадського здоров’я.

За даними федеральних центрів контролю та профілактики захворювань, починаючи з 1999 року 612 310 американців загинули від вогнепальної зброї. Причинами смерті були самогубства, вбивства, необережне поводження зі зброєю та інші причини. Майже п’ята частина смертельних випадків сталася протягом трьох років – з 2015 по 2017 рік. 

В ході дослідження вчених виявлені відмінності між штатами щодо динаміки змін рівня смертності від вогнепальної зброї. З 1999 по 2017 рік у більшості штатів спостерігалися тенденції до збільшення смертей від вогнепальної зброї. Зростання становило більше 20%, однак в декількох штатах спостерігався спад.

Зниження рівня смертності спостерігалося у Каліфорнії, Нью-Йорку, округу Колумбія, Аризоні та Неваді. У більшості з цих штатів діють законодавчі обмеження щодо носіння та продажу зброї.

У демографічних групах зростання смертності від вогнепальної зброї спостерігається по всій країні, але темпи зростання мають відмінності.

Наприклад, чоловіки мали набагато більший абсолютний приріст, ніж жінки. Латиноамериканці були єдиною расовою чи етнічною групою, де було зафіксовано зниження смертності в останні роки, в той час як рівень смертності від вогнепальної зброї серед білих неіспаномовних громадян та афро-американців значно збільшився. 

Протягом усього періоду дослідження найбільша частка смертей, пов’язаних із вогнепальною зброєю, припадала на самогубства та вбивства. Зокрема, самогубства становили близько 60% смертей, вбивства – 38%, як у 1999–2014, так і у 2015–2017 рр. Випадкова загибель від необережного поводження з вогнепальною зброєю становила менше 1%.