Сергія Кривоноса назвали майбутнім президентом України

У липні цього року відомий політичний журналіст Віталій Портников у своєму Telegram-каналі припустив, що наступником Володимира Зеленського на посаді президента України стане людина, яка уособлює бажання виборців бачити на чолі держави «сильну руку».

«… Запит суспільства зміниться – він буде вже не на нові обличчя, а на «сильну руку», на встановлення порядку. Для нас важливо, щоб м’який (або не дуже м’який, як знати) авторитаризм, на який ми практично приречені після правління Володимира Зеленського був проукраїнським, а не проросійським і міг би контролювати більшу частину території країни. Саме проросійська диктатура – а зовсім не судорожне президентство Зеленського – може виявитися головною небезпекою для українського народу і його держави».

Хоча Портников не назвав жодного прізвища, перелік ймовірних претендентів, які можуть позиціонувати себе на виборах в якості автократичного лідера, дуже малий. І якщо не брати до уваги колишнього військового Анатолія Гриценка та екс-главу СБУ Ігоря Смешка, які цього року з тріском програли, як президентські, так і парламентські вибори, у першому дивізіоні українських політиків всерйоз можна розглядати лише Сергія Кривоноса.

29 листопада інформація про Кривоноса, як про можливого майбутнього кандидата в президенти, була підтверджена політологом та ведучий телеканалу «Прямий» Тарасом Березовцем.

«По моим инсайдам, под Кривоноса уже подготовлен запуск новой политической партии на весну для участия в местных выборах и парламентских (мало кто сомневается, что они пройдут досрочно). Кроме того, уже есть группа серьезной поддержки из числа бывших силовиков и инвесторов, которые будут работать над выдвижением Кривоноса на президентских в качестве «сильной руки». Так что его отставка с поста зам секретаря СНБО вопрос самого ближайшего времени. Причём вероятнее всего в отставку он подаст сам».

Кривонос – генерал ЗСУ, колишній перший заступник Командувача Сил спеціальних операцій. У 2014 році особисто командував обороною Краматорського аеродрому. У лютому 2019 року був зареєстрованим кандидатом на пост президента України від політичної партії «Воїни АТО»). Однак вже за місяць Кривонос зняв свою кандидатуру з виборів.на користь Петра Порошенка.

Чи є у Кривоноса шанси стати майбутнім президентом? Щоб відповісти на це питання, треба врахувати два фактори:

  • Як буде проходити передача влади Володимиром Зеленським.
  • Чи готові підтримати Кривоноса в якості лідера провідні націонал-демократичні сили.

Якщо передача влади проходитиме через дострокові вибори, у Кривоноса є великі шанси об’єднати навколо себе «помаранчевий» електорат, який хоче реваншу за поразку на президентських виборах 2019 року. Достатньо заручитись підтримкою Західної України та політичних сил, які зараз орієнтуються на Петра Порошенка. Це дасть змогу вибудувати потужну електоральну базу на зразок президентської виборчої кампанії 2003 року Віктора Ющенка.

Якщо ж Зеленський буде повалений в результаті чергового майдану, тоді багато буде залежати від поведінки самого Кривоноса під час майбутньої політичної кризи. Його шанси зростуть, якщо він зможе проявити себе лідером національно-демократичних сил.

Третій варіант – передача влади на чергових виборах президента у 2024 році, менш привабливий для Кривоноса, оскільки за 4 роки може багато чого змінитись. Втім, якщо він все ж таки зможе сформувати потужну політичну партію, яка об’єднає навколо себе колишній «помаранчевий» електорат, його шанси залишаться високими.