У Німеччині учням дозволили приходити в школу за власним бажанням

Науковці Інституту медичної психології Мюнхена спільно з керівництвом середньої школи міста Альсдорф провели експеримент, суть якого полягала у тому, що старшокласники отримати можливість самостійно визначати, коли їм краще приходити у школу. Про це повідомляє Lastiv.com з посиланням на Oxford University Press.

Учні трьох старших класів (тобто від 15 до 19 років) могли самі вирішити, чи потрібно їм приходити на перший урок, чи починати заняття на годину пізніше. Виявилось, що школярі порівняно мало використали надану їх можливість пізніше починати шкільні уроки. В середньому кожен зі старшокласників пропускав перший урок двічі на тиждень. При цьому рішення спати довше не залежала від статі, класу або кількості уроків.

Вчені також виявили, що перехід на гнучкий графік не призвів до значного збільшення загальної тривалості сну учнів. Переважна більшість учнів повідомили, що вони стали краще спати і краще зосередилися на навчальному матеріалі в школі. 

«Можливо, сам факт того, що дитина отримала можливість вирішити, коли їй краще вставати вранці, був достатнім для того, що вона перестала відчувати над собою психологічний тиск», – розповідає одна з організаторів експерименту Єва Віннебек.