Youtube

Починаючи з середини вересня Youtube заборонить власникам авторських прав пред’являти претензії на вилучення прибутку з відео, які мають у своєму змісті дуже короткі музичні уривки (наприклад, п’ять секунд пісні) або «ненавмисну» музику (музика з проїжджаючих машин). Про це повідомляє Variety.

Заборона на вилучення у блогерів рекламних коштів за трансляцію коротких музичних уривків покликана встановити більш справедливі, на думку керівництва Youtube, правила розподілу доходів. Тим не менш, у власників авторських прав на музику залишиться можливість блокувати чи вимикати монетизацію на будь-які відео, які містять їхні уривки, в тому числі короткі. 

В Youtube визнають, що зміна правил може призвести до короткострокового збільшення кількості заблокованих відео. Але у відео сервісі впевнені в тому, «що це важливий крок до досягнення правильного балансу в довгостроковій перспективі».

Минулого місяця Youtube почав вимагати від власників авторських прав надавати часові позначки для всіх претензій, поданих вручну, щоб блогери точно знали, на яку частину їхнього відео заявлено претензію. Також в Creator Studio було введено нові інструменти редагування, які дозволяють використовувати ці часові позначки для видалення конфліктного вмісту. Використання цією функції автоматично вихиляє претензію та відновлює монетизацію.

«Як завжди, найкращий спосіб уникати проблем – це не використовувати неліцензований вміст у своїх відео, навіть коли це «випадкова» музика, яка грає у фоновому режимі», – йдеться у корпоративному блогу Youtube. Відеосервіс закликав блогерів використовувати музику з «надійних джерел», таких як аудіотека Youtube.

Керівництво Youtube також зазначило, що у випадку, якщо творці відео вважають, що використання матеріалів, захищених авторським правом, у їхньому ролику має кваліфікуватись як добросовісне використання, вони можуть подати апеляцію для оскарження будь-яких претензій.