кішки так само прив’язуються до людини, як і собаки

Науковці Орегонського університету (США) виявили, що домашні кішки мають таку саму прихильність до свого власника, як і собаки. Про це повідомляє Lastiv.com з посиланням на Eurekalert.

«Соціальна прихильність – це біологічно відповідна поведінка», – стверджує Крістін Вітале (Kristyn Vitale), докторант Орегонського університету. «Наше дослідження показує, що коли коти живуть у стані залежності від людини, така поведінка дозволяє більшості з них використовувати людей як джерело комфорту».

Вченим вдалося класифікувати поведінку 70 тварин з 79 (89%). З них 46 кішок (64%) мали стійку прихильність до господарів, а 24 (36%) – нестійку.

В результаті науковці прийшли до висновку, що стереотип про «незалежність» котів є перебільшеним. Незалежна від людини поведінка є не спільною рисою всіх домашніх кішок, а лише особливістю характеру окремих тварин, в той час як більшість з них мають таку саму стійку прихильність до свого власника, як і собаки.

«Більшість кішок використовують свого власника як джерело безпеки. Людина їм потрібна, не тільки тому, що тварина залежить від неї в плані харчування, але й для того, щоб відчувати себе захищеною», – додає Крістін Вітале.