Libra

Міністр фінансів Франції Бруно ле Мер заявив, що криптовалюта Libra, яку збирається випустити корпорація Facebook, підриває «грошовий суверенітет» національних урядів та несе інші фінансові ризики. Про це повідомляє Lastiv.com з посиланням на BBC.

Французький чиновник також пообіцяв заблокувати використання криптовалюти Libra на території Європейського союзу.

Відомо, що найбільша соціальна мережа у світі оголосила плани щодо випуску власного цифрового токена в липні цього року, однак цей проект вже зіткнувся з ворожістю та скептицизмом з боку урядовців, як в США, так і в інших країнах.

Коментуючи ситуацію навколо Libra на засіданні Організації економічного співробітництва та розвитку в Парижі, Бруно ле Мер заявив: «Ця приватизація грошей містить ризики зловживання домінуючим становищем, ризики для суверенітету та ризики для споживачів і компаній».

Також ле Мер повідомив, що веде консультації з керівництвом Європейського центрального банку щодо створення «публічної цифрової валюти» під егідою міжнародних фінансових установ.

«Libra представляє системний ризик, якщо враховувати наявність у Facebook двох мільярдів користувачів. Будь-який збій в роботі цієї валюти чи в управлінні її резервами може стати причиною великої фінансової кризи»,– додав французький міністр фінансів.

«Всі ці занепокоєння щодо Libra серйозні. Тому я хочу чітко сказати: в цих умовах ми не можемо дозволити розвиток Libra у Європі».

Незважаючи на те, що випуск криптовалюти Libra заплановано на наступний рік, керівники центробанків провідних країн світу, у тому числі глава Банку Англії Марк Карні, висловлюють скептицизм щодо її майбутнього. Президент США Дональд Трамп теж нещодавно опублікував твіт, що він «не фанат» криптовалют.