Люди з низьким рівнем емоційності схильні до правих поглядів у політиці – дослідження

Нове дослідження бельгійських вчених свідчить про те, що низький рівень емоційності має взаємозв’язок з правими та упередженими поглядами в політиці. Про це повідомляє Lastiv.com з посиланням на PsyPost.

«Мене протягом усього життя цікавила політична психологія та, зокрема, політична ідеологія. Спостереження, що прихильники лівих і правих поглядів мають тенденцію відрізнятися за своїми психологічними характеристиками, є несподіваним»,– розповів автор дослідження Ален Ван Хіель, професор університету в Генті.

«Багато вчених досліджували когнітивну основу правої ідеології та політичних уподобань. У своєму дослідженні ми хотіли з’ясувати, чи існує подібний взаємозв’язок щодо емоційних здібностей».

У ході двох досліджень науковці оцінили рівень емоційності та політичні уподобання 983 бельгійських студентів. Друге дослідження також вивчало когнітивні особливості учасників опитування. Емоційність вимірювали за допомогою трьох тестів: ситуаційного тесту на емоційне сприйняття, ситуаційного тесту управління емоціями та Женевського тесту на розпізнавання емоцій.

Вчені виявили, що люди з низьким рівнем емоційності схильні отримувати більш високий бал за рівнем правого авторитаризму та орієнтації на соціальне домінування.

Правий авторитаризм – це особистісна риса, яка відповідає тенденції дотримуватися наказів політичного лідера та бути ворожим щодо інших груп, тоді як орієнтація на соціальне домінування є мірилом переваги людини у групах.

«Результати цього дослідження були однозначними. Люди, які підтримують авторитаризм і сильних лідерів, і які не заперечують проти нерівності – два основні виміри, що лежать в основі правої політичної ідеології, – демонструють нижчий рівень емоційних здібностей», – заявив Ван Хіель.

Люди з низькими емоційними та когнітивними здібностями також частіше погоджуються з упередженими твердженнями, такими як «Біла раса перевершує всі інші раси».

«Звичайно, слід бути обережними в аналізі цих результатів», – продовжує Ван Хіель. «Не можна дискредитувати будь-яку ідеологію на основі результатів, отриманих під час цього опитування. Лише в майбутньому ми зможемо перевірити, які ідеології були найкращими. Розумні та емоційно розумні люди також можуть приймати неправильні рішення».