«Слуги народу» збираються позбавити українське кіно допомоги з бюджету

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради, більшість в якому становлять депутати пропрезидентської фракції «Слуга народу», підтримав виключення українських кіностудій з переліку суб’єктів, які отримують державну підтримку у вигляді часткового повернення витрат.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав народний депутат віж «Європейської солідарності» Микола Княжицький, повідомляє Lastiv.com.

«Держава, на їхню думку, має підтримувати іноземних продюсерів, а не українських. Очевидно, це суперечить Конституції, логіці, міжнародній практиці і громадянських почуттів», – обурюється депутат.

Відомо, що сьогодні комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики розглядав поданий президентом законопроект про «кеш рібейт». Він передбачає повернення з боку держави частини коштів, які виробник витрачає на зйомку кінофільмів на території України. Однак в цьому законопроекті пропонується надавати державну підтримку лише іноземним компаніям. На думку ініціаторів ухвалення цього закону, це допоможе залучити іноземні інвестиції у національне кіновиробництво.

«Я вивчив методологію рібейту в інших країнах. Подивився закони Грузії, Греції, Португалії і навіть Росії. Усі повертають кошти як іноземним, так і власним компаніям», – пише Княжицький.

Ухвалення закону про «кеш рібейт» не означає повне скасування державної підтримки. Як і раніше, в держбюджеті буде передбачена стаття, що стосується фінансування кінострічок, створених за підтримки Державного агентства України з питань кіно або на замовлення Міністерства культури. Мова йде про автоматичне повернення частини видатків для всіх кіновиробників.

У США подібна практика податкових пільг для кіновиробників існує приблизно в 30 штатах. При цьому вона діє, в першу чергу, для американських компаній. Уряд Австралії теж надає гранти розміром в 25 тисяч доларів на розвиток проектів (development money) місцевим режисерам. У Канаді деякі провінції готові фінансувати до 50% від бюджету фільму.

Сьогодні на засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики "Слуги народу" проголосували за…

Опубліковано Миколою Княжицьким Понеділок, 9 вересня 2019 р.