Netflix

На останніх біржових торгах в п’ятницю акції Netflix впали на 6% – до 268 доларів. Усього ж за останній тиждень ціна акцій знизилась на 10%. Це сталося після того, як генеральний директор компанії Рід Гастінгс заявив, що в листопаді почнеться «нова ера» конкуренції на ринку стрімінгових сервісів. Під цим топ-менеджер Netflix має на увазі запуск платформ Disney+ та Apple TV+, повідомляє Lastiv.com з посиланням на Deadline.com.

«Хоча ми змагалися з багатьма людьми в останнє десятиліття, з листопада почнеться зовсім нова ера. Це буде жорстка конкуренція, глядачі матимуть набагато більше вибору» – заявив Гастінгс, виступаючи на конференції Королівського телевізійного товариства в Кембриджі, Англія.

Як відомо, на додаток до Apple TV+, який виходить в ефір 1 листопада, та Disney+, який стартує на ринку 12 листопада, NBC Universal готується запустити стрімінговий сервіс Peacock, а WarnerMedia – HBO Max. Два останні сервіси вийдуть на ринок наступною весною. Таким чином, з урахуванням Amazon Prime Video та Hulu на ринку стрімінгових відеосервісів працюватимуть щонайменше 6-7 компаній, включно з Netflix.

Тим часом, за даними останнього опитування HarrisX, близько 21% домогосподарств у США мають намір підписатись на Disney+, як тільки цей сервіс стане доступним. Порівняно з Netflix, нова відеоплатформа від компанії Волта Діснея майже вдвічі дешевша – місячний доступ коштує лише 6,99 доларів на місяць. Однак більшість споживачів обирають її не через ціну, а завдяки величезній бібліотеці кінофільмів, серіалів та анімації, до якої раніше вони не мали доступу в Netflix.

Ще 11% домогосподарств заявили, що планують підписатися на HBO Max, а 10% повідомили, що підпишуться на Peacock.

Серед користувачів Netflix 27% заявили, що хочуть підключись до Disney+, 13% – до HBO Max, а 11% – до Peacock.