Результати дослідження, проведеного науковцями університету Ґраца (Австрія) показали, що чоловіки частіше зберігають позитивне ставлення до жінок, з якими у них були романтичні стосунки, ніж жінки до своїх колишніх бойфрендів.
Як повідомляє Lastiv.com з посиланням на Sciencebeta, ці дані були отримані в ході опитування серед 612 респондентів різної стати, які практикують гетеросексуальні стосунки.
На думку авторів дослідження, результати ставлення чоловіків та жінок до своїх колишніх пов’язані з різними поглядами на батьківство.
«Жінкам у порівнянні з чоловіками необхідно вкласти більше сил у своїх дітей, принаймні на початковому етапі: через вагітність, пологи та піклування про немовля. Чоловіки, навпаки, не є біологічно обмеженими для батьківства – вони можуть підвищити свої шанси отримати генетичне продовження завдяки більшій кількості сексуальних партнерів», – стверджують вчені.
Таким чином, жінки більш відповідально ставляться до вибору партнера для народження дитини і більше розчаровуються в ньому, якщо їхні сподівання не виправдовуються. У свою чергу, чоловіки сприймають сексуальні стосунки більш легковажно, тому ставляться до своїх колишніх романтичних партнерів переважно позитивно.
Також науковці виявили кілька гендерно-рольових відмінностей між чоловіками та жінками:
- Жінки, як правило, мають більшу соціальну та емоційну підтримку після розриву стосунків, особливо з боку інших жінок.
- Жінки схильні звинувачувати у причинах розриву стосунків не себе, а партнера.
- Після розриву чоловіки довше залишаються емоційно прив’язаними до колишніх подруг, ніж навпаки.
- Жінки мають більш позитивне ставлення до колишніх партнерів, якщо вони незаміжні. Найгірше жінки ставляться до своїх колишніх чоловіків, з якими вони були в шлюбі.
На ставлення до партнера має вплив якість попередніх стосунків, а також характер їхнього завершення. Наприклад, досвід жорстоких стосунків може підірвати довіру до майбутніх партнерів чи стосунків, а іноді навіть до протилежної статі загалом.