Чоловіки краще ставляться до колишніх партнерів, ніж жінки

Результати дослідження, проведеного науковцями університету Ґраца (Австрія) показали, що чоловіки частіше зберігають позитивне ставлення до жінок, з якими у них були романтичні стосунки, ніж жінки до своїх колишніх бойфрендів.

Як повідомляє Lastiv.com з посиланням на Sciencebeta, ці дані були отримані в ході опитування серед 612 респондентів різної стати, які практикують гетеросексуальні стосунки.

На думку авторів дослідження, результати ставлення чоловіків та жінок до своїх колишніх пов’язані з різними поглядами на батьківство.

«Жінкам у порівнянні з чоловіками необхідно вкласти більше сил у своїх дітей, принаймні на початковому етапі: через вагітність, пологи та піклування про немовля. Чоловіки, навпаки, не є біологічно обмеженими для батьківства – вони можуть підвищити свої шанси отримати генетичне продовження завдяки більшій кількості сексуальних партнерів», – стверджують вчені.

Таким чином, жінки більш відповідально ставляться до вибору партнера для народження дитини і більше розчаровуються в ньому, якщо їхні сподівання не виправдовуються. У свою чергу, чоловіки сприймають сексуальні стосунки більш легковажно, тому ставляться до своїх колишніх романтичних партнерів переважно позитивно.

Також науковці виявили кілька гендерно-рольових відмінностей між чоловіками та жінками:

  1. Жінки, як правило, мають більшу соціальну та емоційну підтримку після розриву стосунків, особливо з боку інших жінок.
  2. Жінки схильні звинувачувати у причинах розриву стосунків не себе, а партнера.
  3. Після розриву чоловіки довше залишаються емоційно прив’язаними до колишніх подруг, ніж навпаки.
  4. Жінки мають більш позитивне ставлення до колишніх партнерів, якщо вони незаміжні. Найгірше жінки ставляться до своїх колишніх чоловіків, з якими вони були в шлюбі. 

На ставлення до партнера має вплив якість попередніх стосунків, а також характер їхнього завершення. Наприклад, досвід жорстоких стосунків може підірвати довіру до майбутніх партнерів чи стосунків, а іноді навіть до протилежної статі загалом.