Каліфорнія стала першим штатом США, де заборонили продаж хутряних виробів

Губернатор Каліфорнія Гевін Ньюсом вчора підписав закон про запровадження на території штату заборони на продаж виробів з хутра тварин.

Про це повідомляє Lastiv.com з посиланням на Huffington Post.

Каліфорнія – перший штат в США, де почне діяти таке обмеження. Починаючи з січня 2023 року, закон заборонить продаж і виготовлення нових хутряних виробів. Однак заборона не поширюватиметься на вироби з хутра, які використовуються в релігійних цілях, а також на традиційні предмети одягу представників індіанських племен. 

У грудні 2018 року депутат Асамблеї штату Каліфорнія Лаура Фрідман, представляючи законопроект про обмеження торгівлі хутряними виборами, назвала Каліфорнію «світовим лідером у сфері добробуту тварин», додавши, що «ми більше не будемо співучасниками жорстокого поводження з тваринами заради хутра». Законопроект був ухвалений законодавчим органом штату у вересні цього року.

До ухвалення цього закону у кількох містах Каліфорнії: Берклі, Лос-Анджелесі, Сан-Франциско та Західному Голлівуді вже існували подібні обмеження на рівні постанов місцевої влади.

Гуманне товариство США (The Humane Society of the United States) привітало ухвалення закону штату Каліфорнія та засудило хутряну промисловість у своїй заяві.

«Хутряна промисловість щороку спричиняє страждання та загибель понад 100 мільйонів тварин по всьому світу. Тварин на хутряних фермах змушують жити в тісних клітках та позбавляють природних потреб у поведінці, перш ніж їх жорстоко вбивають за допомогою газу або електричного струму», – йдеться в заяві.

Губернатор Ньюсом також підписав вчора кілька інших законів про охорону тварин, включаючи заборону на використання диких тварин у цирках та встановлення мораторію на полювання, відловлювання та вбивство кабанів.