Люди з депресією живуть менше на 10 років, ніж інші – науковці

Нове дослідження данських вчених виявило, що у людей з проблемами психічного здоров’я, такими як депресія та нервові розлади, тривалість життя менша, ніж в середньому по країні.

Для підтвердження своєї гіпотези дослідники з Орхуського університету (Данія) використали архіви міністерства охорони здоров’я. Проаналізувавши дані майже 7,4 мільйонів дорослих датчан, які проживали в країні між 1995 і 2015 роками, вчені виявили, що навіть якщо не брати до уваги самогубства, люди з депресією живуть менше. Загалом тривалість життя депресивних чоловіків-датчан була на 10 років менша, ніж в середньому по країні, жінок – на 7 років менша.  

Результати дослідження, опубліковані в The Lancet, довели, що люди з психічними розладами та нервовими проблемами частіше помирали від раку, ускладнень респіраторних захворювань, діабету, зловживання лікарськими засобами. Крім того, рівень самогубств серед депресивних людей у кілька разів вищій, ніж в середньому по країні.

«Наше дослідження підкреслює нагальну потребу покращити загальний стан здоров’я людей з психічними розладами», – додав співавтор дослідження професор Джон МакГрат.