Життя на узбережжі

Британські вчені з університету Ексетера знайшли взаємозв’язок між кількістю психічних розладів та місцем проживання. Проаналізувавши дані опитувань майже 26000 респондентів з різних регіонів Англії, вони виявили, що найбільш благополучними районами в плані психічного здоров’я жителів є міста та інші населені пункти, розташовані на березі моря.

Про це повідомляє Lastiv.com з посиланням на Exeter.ac.uk.

Рівень доходів населення, яке проживає на узбережжі та в інших регіонах, при цьому не мав суттєвого значення. Громадяни з низьким рівнем заробітку в будь-якому регіоні мають більше психологічних та психічних проблем, ніж багаті. Однак на узбережжі навіть у бідняків знижується депресія та тривога.

За даними психологів, приблизно кожен шостий дорослий житель Англії страждає від нервових розладів чи інших порушень психічного здоров’я.

Отримані в ході опитування результати свідчать, що переїзд на узбережжя може допомогти деяким людям впоратися з власними психологічними проблемами. Якщо ж це неможливо, вчені радять час від часу здійснювати поїздки для прогулянок по берегу моря.

«Наше дослідження вперше показало, що люди з невисокими доходами, які живуть біля узбережжя, відчувають менше симптомів порушень психічного здоров’я. Ця «захисна» зона може зіграти корисну роль, допомагаючи нівелювати відмінності між людьми з високим і низьким рівнем доходу», – стверджує доктор Джо Гаррет.