Діти, які виховуються самотніми матерями, мають менше шансів досягти успіху – вчені

Дослідники з університетів Брістоля, Бата (Велика Британія) та Університету де Алькала (Іспанія) виявили, що діти, які живуть лише з матір’ю, мають менше шансів досягти успіху, ніж діти, чиї батьки живуть разом. Про це повідомляє Lastiv.com з посиланнях на Independent.

Дослідження, опубліковане в журналі Child Development, виявило, що головною причиною цього є менші економічні можливості самотніх матерів. Крім того, діти, які до 11 років жили лише з мамою, в середньому мали нижчий словниковий запас, ніж діти у повних сім’ях.

Було встановлено, що виховання дітей самотніми матерями згубно впливає на досягнення дітей через низький доступ до фінансових ресурсів. Відповідно, у них менше шансів отримати престижну вищу освіту та високооплачувану роботу.

Частка дітей у Британії, які проживають у неповних сім’ях, з 1971 по 1998 рік збільшилась втричі – з 7 до 22% і зараз залишається приблизно на цьому ж рівні. У ході іншого дослідження серед 520 самотніх матерів у віці від 18 до 30 років було виявлено, що майже чверть з них щодня обмежують себе у купівлі продуктів харчування, щоб забезпечити своїх дітей.