Психологи з’ясували, що чоловіки та жінки розмовляють на різних мовах

Було б невірно вважати, що психологія чоловіків та жінок однакова. Різниця спостерігається не тільки в біологічних ознаках та поведінці, але й за інтересами. Підтверджує це нещодавне дослідження, за результатами якого з’ясувалось, що жінки та чоловіки мають різні стилі спілкування.

Про це повідомляє Lastiv.com з посиланням на Psychology Today.

Група науковців під керівництвом Приянки Джоші з університету Сан-Франциско вивчила різницю у використанні чоловіками та жінками «комунікативної абстракції» – словесного відображення своїх ідей та емоцій. Комунікативна абстракція, на думку дослідників, відображає схильність людей використовувати «абстрактне мовлення, яке фокусується на більш широкій картині та кінцевій меті дії, а не на деталях та засобах досягнення дії».

Виявилось, що чоловіки частіше говорять абстрактно, ніж жінки. Прекрасна половина людства, навпаки, більш зосереджується на деталях у розмові.

Щоб дійти такого висновку, вчені проаналізували понад 600 000 публікацій в блогах, написаних на платформі Blogger.com. Дослідники обчислили рейтинги абстрактності для приблизно 40 000 найпоширеніших слів в англійській мові. Наприклад, слова, які можна легко візуалізувати, наприклад «стіл» або «стілець», отримали низьку оцінку абстрактності. Слова, які важче візуалізувати, наприклад, «справедливість» або «мораль», отримали високий рейтинг. Було виявлено, що чоловіки в своїх блогах вживають значно більш абстрактну мову. 

Науковці повторили своє дослідження у реальному мовному середовищі. Для цього вони проаналізували стенограми сесій Конгресу США в період з 2001 по 2017 рік.

Виявилось, що жінки – члени Конгресу в середньому використовували менш абстрактну мову, ніж їхні колеги-чоловіки. Це було помітно незалежно від приналежності до політичної партії та палати Конгресу (Палати представників чи Сенату).

Що це означає? Вчені припускають, що причиною цього є різниця в доступі до влади. Чоловіки мають більше влади в суспільстві або більше прагнуть до неї – тому вони використовують більш абстрактні поняття, які фокусуються на кінцевій меті.