Вчені з’ясували, чому люди в дзеркалі виглядають краще, ніж на фото

Напевно, кожен з нас помічав, що на фото ми зазвичай виглядаємо гірше, ніж у дзеркалі. Однак мало хто може аргументовано пояснити, чому так відбувається. Британські вчені нарешті зуміли з’ясувати причини цього явища.

По-перше, дивлячись у дзеркало, люди мають «миттєвий контроль». Якщо нам не подобається вираз обличчя чи кут огляду, ми реагуємо відразу, змінюючи ракурс, щоб сформувати саме той вигляд, який нас задовольняє. Що стосується фотографій, то на них ми, здебільшого, бачимо себе лише після того, як зроблено знімок.

По-друге, дивлячись у дзеркало, людина має можливість обирати найбільш вигідне освітлення. Тоді як при фотографуванні це не завжди вдається. Невдала тінь може суттєво змінити вираз обличчя на фото.

Третя причина полягає в тому, що коли ми зазвичай дивимось у дзеркало, ми перебуваємо вдома або принаймні у безпечному середовищі. На фотографіях люди виглядають більш напружено, особливо тоді, коли їх фотографують в присутності інших осіб.

Четверта причина дуже проста. Більшість людей вважають себе привабливішими, ніж насправді. Це доводять результати експерименту, який не так давно провели науковці Чиказького університету. Вони відібрали фотографії учасників та обробили частину з них у Photoshop, покращивши обличчя. Потім учасникам експерименту роздали фотографії та попросили знайти оригінальні знімки самих себе. Більшість з них обрали обробрені фото – ті, де вони більш привабливі. Таким чином, наш мозок обманює нас, а справжні фото засмучують.