У людини більше шансів прожити довше, якщо вона цікавиться мистецтвом – вчені

Люди, які регулярно відвідують художні галереї, театри, музеї або концерти, мають менший ризик померти. Про це свідчать результати останнього дослідження Лондонського університетського коледжу, повідомляє Lastiv.com з посиланням на Newshub.co.nz.

Як виявили вчені, люди, які займаються або цікавляться мистецтвом, живуть довше, оскільки це стимулює роботу мозку.

Вчені довели цей факт, проаналізувавши історію життя 6000 дорослих британців. Враховуючи економічні, медичні та соціальні фактори, вони помітили, що люди, які займаються або активно цікавляться мистецтвом, мали на 14% нижчий показник ризику передчасної смерті, ніж ті, хто байдужий до прекрасного.

Дослідження також показало, що люди, які регулярно займаються мистецтвом (художники, музиканти), мали на 31% менше ризик передчасно померти, ніж в середньому по країні.

“Ці результати важливі, оскільки вони можуть спонукати людей частіше відвідувати мистецькі заходи заради покращення свого здоров’я та добробуту», – заявили дослідники.

Найбільше змін було виявлено серед людей у ​​віці від 65 років і старше. При цьому стать людини не мала суттєвого впливу на результат.

Попередні дослідження виявили, що захоплення мистецтвом може покращити фізичне та психічне самопочуття людини, запобігає появі депресії, психічних хвороб, хронічного болю та слабкості.