Коронавірус змусив Китай нарешті заборонити торгівлю дикими тваринами

Китайське міністерство сільського господарства заборонило торгувати дикими тваринами на ринках, в супермаркетах, ресторанах і на платформах електронної торгівлі країни через спалах коронавіруса. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву відомства.

У тексті розпорядженні йдеться про те, що будь-які місця, де розводять диких тварин, повинні бути ізольовані, а перевезення таких тварин повинна бути заборонена. Заборона вступає в силу з неділі, 26 січня.

Від вірусу, яким заразилися більше 2000 чоловік у всьому світі, померло вже 56 людей. Вчені з’ясували, що джерелом хвороби був ринок морепродуктів в Ухані, де продавали диких тварин для вживання в їжу.

Уханьський ринок був закритий 1 січня, після того, як місцеві лікарі виявили, що дві третини хворих на коронавірус нещодавно його відвідували.

Ринок займав площу більше 50 000 квадратних метрів і вміщав більше 1000 орендарів. Крім риби, у ньому продавали диких тварин: борсуків, кажанів, бобрів, віслюків, верблюдів, курей, крокодилів, собак, лисиць, гігантських саламандр, свиней, бабаків, видр, павичів, фазанів, дикобразів, кроликів, щурів, вівць, оленів, вовчі цуценят та отруйних змій.

Фотографії свідчать, що на ринку були антисанітарні умови. Проходи між рядами були вузькими, кіоски знаходились близько один до одного, а жива худоба перебувала в безпосередній близькості від мертвих тварин.