Вчені виявили, у якому віці людина відчуває себе найгірше

Згідно з новим дослідженням американських вчених, протягом життя людини існує U-образна «крива щастя», яка максимально знижується у віці 47,2 років у розвинених країнах та у віці 48,2 років у бідних країнах.

«Траєкторія кривої однакова в країнах, де середня заробітна плата є високою і де вона низька, де люди, як правило, живуть довше і там, де коротка тривалість життя», – стверджує професор Девід Бленчфлавер з Національного бюро економічних досліджень США.

Для виявлення взаємозв’язку між добробутом та віком Бленчфлавер вивчив дані зі 132 країн. З’ясувалось, що U-образна «крива щастя» не залежить від добробуту, статі людини, її освіти та сімейного стану. 47-48 років – це той період в житті, коли людина найбільше відчуває себе нещасливою.

«Показник однаковий як для самотніх людей, так і для тих, хто одружений і має дітей. Як для чоловіків, так і для жінок», – запевняє науковець.

Автор дослідження вважає, що у віці 47-48 років людина починає тверезо оцінювати власні досягнення.

«Наприклад, у вас була мрія стати прем’єр-міністром, і це було сенсом вашого життя, коли вам було 25… 35 років, ви все ще боролися за свою мрію. Однак у 45 років ви розумієте, що ваша мрія навряд чи справдиться. І ви собі кажете: «Добре, я буду робити щось інше», – пояснює Бленчфлавер.

Вчений додає, що людям треба зрозуміти, що подібні проблеми існують у всіх. Тому засобом для подолання кризи може стати спілкування з іншими людьми.

«Обговорюйте новини, вечеряйте з сусідами, спілкуйтеся з сім’єю, дозволяйте людям допомогати вам, приходити до вас у гості… З часом самопочуття покращиться», – рекомендує науковець.